Oficjalny portal Urzędu Gminy Kruklanki

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót Drukuj

„Budowanie połączonego potencjału do wspólnego reagowania na sytuacje kryzysowe w strefie przygranicznej”

23 kwiecień 2018
W dniach 16-20 kwietnia w Ośrodku Wczasowym HELENA w Jeziorowskich odbyło się szkolenie dla 90 strażaków ochotników z Litwy – Łoździej i Vareny, Sejn oraz Jeziorowskich i Kruklanek w ramach projektu programu Interreg V-A Litwa-Polska 2014-2020, nr LT-PL-1R-070 pt. „Wspólne działania służb ochrony przeciwpożarowej i ratownictwa w celu poprawy jakości”.
Szkolenie prowadzone było w dwóch językach polsko – litewskim z udziałem tłumacza.
1 dzień: Sesja wprowadzająca dotycząca ataków terrorystycznych, nowych typów materiałów wybuchowych.
2 dzień: Zwalczanie pożarów w wypadkach drogowych.
3 – 4 dzień: Opracowanie wspólnej mapy z zaznaczonymi lokalizacjami strażaków i ochotników jak również celów strategicznych.
5 dzień: Zajęcia praktyczne zostały podzielona na 2 etapy.
1 Etap:
Przeprowadzona została symulacja wypadku samochodowego. Strażacy z Naszej Gminy zaprezentowali partnerom z projektu swoje umiejętności podczas akcji ratunkowej.
Auto uległo wypadkowi drogowemu, dwie poszkodowane osoby znajdowały się w środku. Akcja ratunkowa: zabezpieczenie miejsca wypadku, wydobycie poszkodowanych z wraku samochodu oraz przekazanie poszkodowanych służbom medycznym. Wrak auta ulega samozapłonowi stając w ogniu, który zostaje skutecznie opanowany przy użyciu sprzętu gaśniczego.
2 Etap:
Uczestnicy szkolenia odwiedzili Państwową Straż Pożarną w Giżycku. Strażacy w Giżycka oprowadzili i zaprezentowali sprzęt na jakim pracują. Wymienili się swoimi doświadczeniami i wiedzą.


FILM - Akcja pokazowa strażaków z Gminy Kruklanki


 Liczba odwiedzin: 1846270
Do góryStopka

Przejdź do: Facebook
Zamknij