Oficjalny portal Urzędu Gminy Kruklanki

Zaadoptuj psa


Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót Drukuj

Schronisko jest prowadzone przez PGK „Komunalnik” Sp. z o.o. i zapewnienia opiekę nad zwierzętami
Schronisko
Położone w miejscowości Pudwągi (ok. 10 km od Kętrzyna). Trasa Kętrzyn - Reszel

  Otwarte od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 7.00 do 15.00

  Tel. 601 677 115

schronisko@e-ketrzyn.pl

Informacje o bezdomnych zwierzętach należy zgłaszać do Urzędu Gminy w Kruklankach

Zwierzęta przyjmowane są przez kierownika Schroniska  w dni powszednie do godz. 15.00, w przypadkach szczególnych - kolizje i wypadki drogowe; zdarzenia losowe np. pożar, nieludzkie traktowanie - całą dobę.

  • Jeżeli pies został porzucony lub się zgubił możesz poprosić o pomoc Policję, Urząd Gminy.
  • Znęcanie nad zwierzętami należy zgłaszać bezpośrednio Policji 997. Zwierzę, nad którym znęcano się, może być odebrane właścicielowi lub opiekunowi decyzją wójta. Z wnioskiem o odebranie może wystąpić m.in. policjant. Do niehumanitarnego traktowania zwierząt należy:  bicie zwierząt. trzymanie w małym pomieszczeniu bez możliwości ruchu i schronienia przed deszczem i słońcem, trzymanie psa na uwięzi krótszej niż 3 metry oraz dłużej niż 12 godz., widoczne odznaki zaniedbania, np. obroża wrastającą w szyję, wychudzenie, wszelkie rany, nadmierne rozmnażanie w celach zarobkowych. Przestępstwo znęcania nad zwierzętami jest ścigane z urzędu,  a każdy  dowiedziawszy się o jego popełnieniu przestępstwa ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym  policję. Kto znęca się nad zwierzęciem podlega karze pozbawienia wolności do lat 2, ze szczególnym okrucieństwem do lat 3. Sąd może orzec także nawiązkę w wysokości od 500 zł do 100.000 zł na cel związany z ochroną zwierząt.

Hotel dla zwierząt

Schronisko także oferuje usługę na zasadzie hotelu dla zwierząt. Posiadacze psów i kotów za opłatą mogą zostawić zwierzaki na czas urlopu, wyjazdu.

Jak adoptować?

Zapraszamy wszystkich chętnych do adopcji zwierząt z naszego schroniska do odwiedzenia naszej placówki. Nasz wykwalifikowany personel udzieli wszelkich informacji i dopełni niezbędnych formalności abyś szybko mógł zabrał Twojego czteronożnego przyjaciela do swojego dom.

Wszystkie czworonogi, które ukończyły kwarantannę oczekują na dom stały lub tymczasowy. Wydane zwierzęta są: zaszczepione przeciwko wściekliźnie oraz chorobom zakaźnym, odrobaczone oraz sterylizowane/kastrowane. W chwili adopcji pracownik schroniska przekazuje osobie adoptującej książeczkę zdrowia psa bądź kota.

PSY DO ADOPCJI Z TERENU GMINY KRUKLANKI

SUŁTANKA   ZNALAZŁA NOWY DOM - 13.10.2023 r.


CYWIL II


URWIS    ZNALAZŁ NOWY DOM - 06.06.2021 r.

 

BLANKA z córką MIJA    ZNALAZŁY NOWY DOM - 20.04.2021 r.
 
Liczba odwiedzin: 6074
Do góryStopka

Przejdź do: Facebook
Zamknij