Oficjalny portal Urzędu Gminy Kruklanki

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót Drukuj

Przekazanie samochodu strażackiego Ochotniczej Straży Pożarnej w Kruklankach

22 maj 2017
Gmina Kruklanki wzbogaciła się o nowy samochód do ratownictwa przeciwpożarowego, którym będzie dysponowała Ochotnicza Straż Pożarna w Kruklankach

Sprzęt został zakupiony w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2014-20, tytuł projektu: „Zabezpieczenie Warmii i Mazur przed wystąpieniem i skutkami klęsk żywiołowych oraz katastrof ekologicznych poprzez doposażenie jednostek straży pożarnej w specjalistyczny sprzęt”. Zakup specjalistycznego sprzętu, którego całkowita wartość wynosi 860 tys. zł, w tym 680 tys. zł wynosi dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko- Mazurskiego, pozwoli na podniesienie bezpieczeństwa w naszym regionie. Parametry techniczne samochodu i jego wyposażenie wydatnie wspomogą pracę strażaków- ochotników z Kruklanek. Samochód marki MAN o mocy 340 KM posiada zbiornik na wodę 5 tys. litrów i jest wyposażony m. in. w maszt oświetleniowy, kamerę cofania, wyciągarkę, nawigację, działko wodnie i wiele innych przydatnych podczas akcji maszyn i urządzeń.

Oficjalna prezentacja i przekazanie sprzętu odbędzie się podczas Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka w Kruklankach w dniu 29.05.2017 r. o godzinie 11.00 przy Bibliotece i Ośrodku Kultury Gminy Kruklanki. Podczas uroczystości będzie można oglądać inne samochody strażackie prezentowane przez Ochotnicze Straże Pożarne oraz Państwową Staż Pożarną.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Powiatu Giżyckiego


Liczba odwiedzin: 1846338
Do góryStopka

Przejdź do: Facebook
Zamknij