Oficjalny portal Urzędu Gminy Kruklanki

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót Drukuj

„Zasłużony dla Gminy Kruklanki”

16 listopad 2023
Radni Gminy Kruklanki po raz pierwszy nadali honorowy tytuł „Zasłużony dla Gminy Kruklanki”

Rada Gminy Kruklanki 16 listopada 2023 r., podczas uroczystej sesji podjęła uchwałę w sprawie nadania honorowego tytułu „Zasłużony dla Gminy Kruklanki” dla śp. Mariana Kwolika, Wójta Gminy Kruklanki w latach 1994 – 2006, jako wyraz najwyższego wyróżnienia i uznania za działalność na rzecz gminy i jej mieszkańców.

Na sesji obecni byli m.in. rodzina śp. Mariana Kwolika, Senator RP Jolanta Piotrowska, Starosta Powiatu Giżyckiego Mirosław Dariusz Drzażdżewski oraz samorządowcy, którzy współpracowali z byłym Wójtem Gminy Kruklanki.

Uroczysta sesja, podczas której przyznano śp. Marianowi Kwolikowi honorowy tytuł „Zasłużony dla Gminy Kruklanki” była nie tylko okazją do uczczenia pamięci zmarłego wójta, ale także do podkreślenia wartości, jakie reprezentował. Śp. Marian Kwolik poświęcił wiele lat swojego życia pracy samorządowej. Jego zaangażowanie i oddanie sprawom gminy sprawiły, że stał się niezapomnianą postacią w historii Kruklanek.

Wójt Gminy Kruklanki Bartłomiej Kłoczko zaznaczył, że śp. Marian Kwolik był postacią niezwykłą, a jego praca przyniosła realne korzyści lokalnej społeczności, więc przyznanie tego honorowego wyróżnienia to hołd dla człowieka, który pozostawił trwały ślad w historii gminy.

Śp. Marian Kwolik jako pierwszy w historii Gminy Kruklanki został wyróżniony tytułem „Zasłużony dla Gminy Kruklanki”. To wyjątkowe wyróżnienie jest wyrazem uznania i szacunku dla ogromnych zasług, jakie zmarły Wójt wniósł w rozwój i dobro lokalnej społeczności.

Liczba odwiedzin: 1846303
Do góryStopka

Przejdź do: Facebook
Zamknij