Oficjalny portal Urzędu Gminy Kruklanki

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót Drukuj

Szanowni Mieszkańcy

20 wrzesień 2022
Gmina Kruklanki jest w trakcie realizacji bardzo ważnej inwestycji, która ma bezpośredni wpływ na jakość naszego życia. Gruntownie modernizujemy stację uzdatniania wody w Brożówce, z której dostarczana jest woda do naszych gospodarstw domowych.

Wszystkie miejscowości, poza Kruklankami są zaopatrywane w wodę ze stacji w Brożówce. Obecna instalacja ma już kilkadziesiąt lat, jest przestarzała i niebawem nie spełniałaby norm jakościowych. Stąd starania samorządu gminnego, żeby taką inwestycję wykonać. Po załatwieniu wszystkich formalności przystąpiliśmy do wykonywania inwestycji. Przez następnych kilka miesięcy będą trwały prace, które być może będą powodowały chwilowe wyłączenia wody, o których z uprzedzeniem będziemy Państwa informowali.
Całkowity koszt inwestycji przekracza 3 200 000 zł i 95% jest dofinansowany ze środków zewnętrznych- Programu Inwestycji Strategicznych.
Modernizacja stacji uzdatniania wody ma na celu poprawę jakości wody i poprawę jej dostępności. Jest to jedna, chociaż mało widoczna,  z najbardziej strategicznych inwestycji w gminie Kruklanki w ostatnich latach.
                                                                                  
Wójt Gminy Kruklanki
                                                                                        
Bartłomiej KłoczkoPliki do pobrania:

Liczba odwiedzin: 1414366
Do góryStopka

Przejdź do: Facebook
Zamknij