Oficjalny portal Urzędu Gminy Kruklanki

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót Drukuj

Relacja z Dożynek Gminnych

13 wrzesień 2022
Dożynki to czas zakończenia żniw i dzielenia się tym, co powstało z owoców Ziemi. To podziękowanie rolnikom za ich ciężką pracę, wytrwałość w dążeniu do celu oraz niezwykłe poświęcenie, dzięki którym każdego dnia możemy zasiadać przy stole, gdzie nie brakuje tego co najważniejsze – świeżego chleba.

W dniu 10 września 2022 roku w naszej Gminie Kruklanki przy BiOK Gminy Kruklanki odbyły się Dożynki Gminne . Tradycyjnie część dożynkową rozpoczął obrzęd przekazania chleba przez zespół "Sapiniaki" na ręce Wójta Gminy Kruklanki, który potem został rozdzielony pomiędzy uczestników święta. Po uroczystym wystąpieniu Wójta oraz zaproszonych gości odbyła się część artystyczna. Na scenie  wystąpiły tj.

Trio Altum,
Sapiniacy,
Zespół Pieśni i Tańca "Kruklanki",
Bandziorki,
Racisova,
Zarażeni folkiem,
MY GENERATION,

Pomiędzy występami miał miejsce konkurs na najpiękniejsze stoisko sołeckie.  W pierwszej kolejności wyróżniono  dwa sołectwa:  Kruklanki i Jurkowo

III miejsce – Żywki


II miejsce – Sołtmany


I miejsce - Boćwinka   

                                                                                                              

Wydarzenie zakończyła dożynkowa potańcówka z  zespołem " Przyjaciele", w której udział wzięli nie tylko mieszkańcy gminy.

Jeszcze raz dziękujemy zespołom za uświetnienie dożynek, Jerzemu Zieńkiewiczowi naszemu konferansjerowi za piękne poprowadzenie uroczystości, sponsorom za wsparcie finansowe oraz gościom za liczne przybycie i już teraz zapraszamy do wspólnego świętowania za rok.
 

Źródło i Galeria:


 



 


Liczba odwiedzin: 1414329
Do góry



Stopka

Przejdź do: Facebook
Zamknij