Oficjalny portal Urzędu Gminy Kruklanki

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót Drukuj

Otwarcie Plaży Gminnej w Kruklankach

22 lipiec 2013
21 lipca o godzinie 16.00 odbyło się oficjalne otwarcie Plaży gminnej. Jest to jeden z dwóch etapów inwestycji współfinansowanej ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego RYBY 2007-2013 „Zagospodarowanie terenu przyległego do linii brzegowej jeziora Gołdopiwo w Kruklankach”.
Inwestycja polegała na utworzeniu miejsca wypoczynkowego i kąpieliska nad jeziorem Gołdopiwo wraz z traktem pieszo – jezdnym.

- Trakt pieszo – jezdny - trakt z kostki betonowej o długości 0,3 km i szerokości 6 m, prowadzącej do parkingu z kostki betonowej przy plaży gminnej o powierzchni 500m2
- Wykonanie drenażu terenu plaży wraz z wymianą gruntu - Drenaż terenu, wymian gruntu, wykonanie kąpieliska
- Budowa placu zabaw dla dzieci - Atestowany plac zabaw dla dzieci
- Budowa siłowni zewnętrznej - Atestowany atlas zewnętrzny do ćwiczeń „outdoor fitness”
- Budowa boiska sportowego - Boisko sportowe o nawierzchni tartanowej do gry w siatkówkę i koszykówkę.
- Budowa dwóch boiska sportowych - Boiska sportowe do gry w siatkówkę plażową (nawierzchnia-piasek)
- Zagospodarownie terenu plaży gminnej - Wykonanie ogrodzeń placu zabaw dla dzieci. Ławki, oświetlenie, kosze na śmieci, obsadzenie zielenią.
- Budowa pomostu wraz z punktem widokowym - Budowa drewnianego pomostu o długości około 20mb. Kształt litera „T”. Na pomoście znajdują się: miejsca do wędkowania, miejsca do kąpieli.
Drugi etap inwestycji polega na: Budowie chodnika prowadzącego do punktu widokowego przy linii brzegowej jeziora Gołdopiwo. Chodnik prowadzi do punktu widokowego i łowiska wędkarskiego przy linii brzegowej jeziora Gołdopiwo z Kruklanki wzdłuż drogi powiatowej w kierunku wsi Brożówka. Budowa chodnika z kostki betonowej o długości  1,3 km i szerokości 1,5 m. Chodnik prowadzić będzie do nowopowstałego punktu obserwacyjno – widokowego i łowiska wędkarskiego.

Planowane zakończenie drugiego etapu przewidziane jest w drugiej połowie sierpnia.


 


Liczba odwiedzin: 1020226
Do góryStopka

Przejdź do: Facebook
Zamknij