Oficjalny portal Urzędu Gminy Kruklanki

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót Drukuj

Okoliczne gminy wspierają giżycki szpital

10 listopad 2023
W czwartek 9 listopada, w Szpitalu Miejskim w Giżycku odbyło się spotkanie, podczas którego burmistrz Giżycka Wojciech Iwaszkiewicz oraz prezes szpitala Andrzej Bujnowski podziękowali samorządowcom z okolicznych gmin za realne, finansowe wsparcie giżyckiej placówki.

Dzięki środkom z gmin udało się zakupić nowy i niezwykle potrzebny sprzęt na Oddział Ginekologiczno-Położniczy. Giżycka porodówka już cieszy się dobrymi opiniami. W ostatnim Rankingu Szpitali "Gdzie Rodzić po Ludzku" organizowanym przez Fundację Rodzić po Ludzku, znalazła się w pierwszej trójce najlepszych z naszego województwa. Dodatkowe urządzenia, które trafiły na oddział pozwolą na opiekę na coraz wyższym poziomie. Z nowoczesnych rozwiązań będą mogły korzystać zarówno mamy, jak i ich jeszcze nienarodzone dzieci.

 

Dziękuję Panu Prezesowi Andrzejowi Bujnowskiemu i załodze Szpitala za sprawne zorganizowanie zakupu i dzisiejszej wizyty. Gratuluję sukcesów, dziękuję również Panu doktorowi Adamowi Powichrowskiemu oraz całemu Personelowi Oddziału za codzienną pracę, za współpracę i dzisiejszą wizytę. To jeden z przykładów, gdzie efekty pracy zespołowej widać bardzo szybko - podsumował spotkanie włodarz.

 

Inicjatywę wsparły:

  • Gmina Budry 15 000 zł,
  • Gmina Kruklanki 20 000 zł,
  • Gmina Miłki 10 000 zł,
  • Gmina Giżycko 30 000 zł,
  • Gmina Węgorzewo 35 000 zł,
  • Gmina Wydminy 15 000 zł,
  • Gmina Miejska Giżycko 50 0000 zł

Dobra współpraca na rzecz określonego wspólnie celu jest szansą na dalszy rozwój i dostosowanie jednostki do potrzeb i oczekiwań pacjentów, a także do obowiązujących wytycznych w ochronie zdrowia.

 

Fot. gizycko.pl/ J. Maciejewska-Kucfir
 

 


Liczba odwiedzin: 1905322
Do góryStopka

Przejdź do: Facebook
Zamknij