Oficjalny portal Urzędu Gminy Kruklanki

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót Drukuj

UWAGA!!!Ważna Informacja

26 luty 2018
Szanowni Państwo

W ostatnim czasie znaczna część Mieszkańców Gminy Kruklanki interesuje się tematem potencjalnej budowy chlewni w miejscowości Brożówka. Podkreślam potencjalnej budowy, ponieważ żadna decyzja w tej sprawie nie zapadła. Wciąż toczy się  procedura, która wymaga sprawdzenia wielu aspektów i w związku z tym jest czasochłonna. Różne instytucje, związane z ochroną środowiska, muszą wydać swoje opinie żeby wójt mógł w tej sprawie zająć stanowisko. Bez wyżej wymienionych dokumentów takiego stanowiska wydać nie można. Powtarzam: ŻADNA DECYZJA W SPRAWIE CHLEWNI NIE ZOSTAŁA PODJĘTA.
 Na ostatniej Sesji Rady Gminy Kruklanki, która odbyła się 20.02.2018 r. Radni nie głosowali „za” czy „przeciw” chlewni, jak jest to przedstawiane przez  niektóre osoby. Głosowanie dotyczyło wykonania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego na działkach właścicieli, którzy ze sprawą potencjalnej budowy chlewni nie mają nic wspólnego, ale jednocześnie nie godzą się, żeby ktoś inny nakazywał jak mają korzystać ze swojego terenu. Możemy sobie wyobrazić jak każdy z Nas zachowałby się w takiej sytuacji. Tym bardziej, że nikt nie pytał właścicieli działek
o zdanie.
Wielokrotnie apelowałem do stron o to, żeby się spotkały i merytorycznie, rzeczowo na ten temat porozmawiały. Ubolewam, że do takiego spotkania do tej pory nie doszło. 
Wszystkie dokumenty dotyczące tej sprawy są gromadzone w Urzędzie Gminy
w Kruklankach i każdy ma możliwość wglądu, i wyrobienia własnego zdania na ten temat. Oczywiście ja, jako wójt jestem do dyspozycji i mogę udzielić każdemu informacji na ten temat.

                                                                              


Z poważaniem
         
Bartłomiej Kłoczko
Wójt Gminy Kruklanki
 
Pliki do pobrania:

Liczba odwiedzin: 536182
Do góryStopka

Przejdź do: Facebook
Zamknij