Oficjalny portal Urzędu Gminy Kruklanki

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót Drukuj

Strażacy z Gminy Kruklanki wyjeżdżają na szkolenie na Litwę

11 grudzień 2017
Strażacy z Gminy Kruklanki wyjeżdżają na szkolenie na Litwę w ramach projektu „Wspólne działania służb ochrony przeciwpożarowej i ratownictwa w celu poprawy jakości” realizowany jest w ramach „Interreg V-A Lietuva – Polska” współfinasowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

W dniach 11-15 grudnia Wydział Straży Pożarnej Okręgu Miejskiego Varėna organizuje szkolenie "Wzmocnienie użycia sprzętu przeciwpożarowego i wzmocnienie umiejętności prowadzenia pojazdu w niesprzyjających warunkach naturalnych". Jest to część projektu litewsko-polskiego programu współpracy Interreg V-A "Wspólne działanie na rzecz poprawy jakości ochrony przeciwpożarowej i służb ratowniczych".

Szkolenie ma na celu wzmocnienie kwalifikacji strażaków działających na granicy litewsko-polskiej, tj. umiejętność jazdy w niesprzyjających warunkach naturalnych (terenowe, leśne i inne trudne korytarze i słaba widoczność). Podczas szkolenia uczestnicy podniosą swoją wiedzę i wymienią się najlepszymi praktykami. Szkolenie poprowadzą profesjonalni instruktorzy jazdy, w których weźmie udział ponad 50 pracowników gmin Lazdijai, Varėna oraz straż pożarna gminy Sejny i Kruklanki.


 

Liczba odwiedzin: 536289
Do góryStopka

Przejdź do: Facebook
Zamknij