Oficjalny portal Urzędu Gminy Kruklanki

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót Drukuj

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Kruklankach

30 maj 2017
Oficjalna prezentacja i przekazanie sprzętu odbyło się podczas Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka w Kruklankach w dniu 29.05.2017r. przy Bibliotece i Ośrodku Kultury Gminy Kruklanki. Podczas uroczystości można było oglądać inne samochody strażackie prezentowane przez Ochotnicze Straże Pożarne oraz Państwową Staż Pożarną z Giżycka

W obchodach uczestniczyli przedstawiciele jednostki zawodowej oraz ochotniczych straży pożarnych z powiatu giżyckiego.
Specjalnymi gośćmi uroczystości byli posłowie: Janusz Cichoń i Jacek Protas, oraz komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej  w Olsztynie Mirosław Hołubowicz.
Kilkunastu strażaków z powiatu zostało nagrodzonych i awansowanych na wyższe stopnie służbowe. Z Gminy Kruklanki odzanaczeni zostali:
  • Jacek Kuczyński
  • Jacek Maziarz
  • Jerzy Oryńczak
  • Bogdan Oryńczak
  • Michał Łukasiewicz
Specjalnym punktem obchodów było przekazanie strażakom z OSP w Kruklankach nowego wozu bojowego.

Gmina Kruklanki wzbogaciła się o nowy samochód do ratownictwa przeciwpożarowego, którym będzie dysponowała Ochotnicza Straż Pożarna w Kruklankach. Sprzęt został zakupiony w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2014-20, tytuł projektu: „Zabezpieczenie Warmii i Mazur przed wystąpieniem i skutkami klęsk żywiołowych oraz katastrof ekologicznych poprzez doposażenie jednostek straży pożarnej w specjalistyczny sprzęt”. Zakup specjalistycznego sprzętu, którego całkowita wartość wynosi 860 tys. zł, w tym 680 tys. zł wynosi dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko- Mazurskiego, pozwoli na podniesienie bezpieczeństwa w naszym regionie. Parametry techniczne samochodu i jego wyposażenie wydatnie wspomogą pracę strażaków- ochotników z Kruklanek. Samochód marki MAN o mocy 340 KM posiada zbiornik na wodę 5 tys. litrów i jest wyposażony m. in. w maszt oświetleniowy, kamerę cofania, wyciągarkę, nawigację, działko wodnie i wiele innych przydatnych podczas akcji maszyn i urządzeń.
Liczba odwiedzin: 536294
Do góryStopka

Przejdź do: Facebook
Zamknij