Oficjalny portal Urzędu Gminy Kruklanki

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót Drukuj

Porozmawiajmy o jeziorach

8 listopad 2016
Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie, które odbędzie się 24 listopada (czwartek) o godz. 18.00 w restauracji „Porto” przy ul. Nadbrzeżnej w Giżycku. Temat spotkania: Czy mazurskie jeziora są czyste?


Od dłuższego czasu trwa dyskusja na temat czystości jezior.  Czy użytkownicy naszych jezior dbają o ochronę środowiska? Czy nad mazurskimi jeziorami jest wystarczająca ilość portów, w których można zrzucić nieczystości i zostawić śmieci? Czy łodzie mają wystarczające wyposażenie? Czy wszyscy wodniacy dostosowują się do obowiązujących zasad? – takie i inne pytania nurtują  wszystkich, którym na sercu leży zachowanie dziedzictwa naturalnego naszej pięknej Krainy.
Drugi temat to ryby. Dlaczego w mazurskich restauracjach i barach tak trudno o świeżą mazurską rybkę? – ten temat zostanie podjęty na kolejnym jeszcze spotkaniu. Na razie Fundacja zaprasza wszystkich zainteresowanych tematem czystości jezior.  Wszystkie pomysły i wnioski zostaną skrzętnie zapisane i staną się elementem bardziej kompleksowych działań, a może programu na rzecz Wielkich Jezior Mazurskich.

Serdecznie zapraszamy!Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich
ul. Nowowiejska 4a
11-500 Giżycko
tel. 608 477 256, 87 429 19 28

Liczba odwiedzin: 527451
Do góryStopka

Przejdź do: Facebook
Zamknij