Oficjalny portal Urzędu Gminy Kruklanki

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót Drukuj

Czad nie musi zabijać

21 październik 2013
Po raz kolejny ruszyła zainicjowana przez wojewodę warmińsko-mazurskiego akcja informacyjna „Czad nie musi zabijać”. Od września tego roku straż pożarna w województwie warmińsko-mazurskim odnotowała już ponad 20 zdarzeń związanych z niewłaściwym użytkowaniem urządzeń grzewczych.

Jak wskazują  dane z ostatnich lat świadomość mieszkańców naszego regionu dotycząca zagrożenia związanego ze „śmiertelnym czadem” na szczęście rośnie. Akcje informacyjne o elementarnych zasadach właściwego eksploatowania urządzeń grzewczych przynoszą pożądany skutek. Wciąż jednak warto apelować o ostrożność i podpowiadać jak uniknąć niebezpieczeństwa.

Wojewoda po raz kolejny do współpracy zaprosił specjalistów, którzy udzielą porad dotyczących właściwego eksploatowania urządzeń grzewczych w okresie zimowym.


W Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego w Olsztynie w dniach 4 i 6 listopada 2013 roku w godz. od 9.00 do 14.00 pod darmowym numerem telefonu 800-606-646, będą dyżurować specjaliści z:

- Warmińsko-Mazurskiej Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej,
- Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Olsztynie,
- Spółdzielni Kominiarz w Olsztynie,
- Oddziału Zakładu Gazowniczego w Olsztynie.

Przyczyny tragedii są zwykle podobne: zaniedbanie, niewiedza, niewłaściwe korzystanie z urządzeń grzewczych, wadliwa instalacja odprowadzania spalin.

Liczba odwiedzin: 535936
Do góryStopka

Przejdź do: Facebook
Zamknij